Praha 11. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergey Pivovarov)
 
Karel Jarolím už nie je tréner českej futbalovej reprezentácie. Podľa informácie českého denníka Sport ho Futbalová asociácia ČR odvolala z funkcie. Stalo sa tak po pondelňajšej zahanbujúcej prehre 1:5 v prípravnom dueli v Rusku.

Na snímke sprava ruský stredopoliar Daler Kuzjajev a český stredopoliar Tomáš Souček v prípravnom futbalovom zápase Rusko – ČR

Bolo ta spolu s júnovým debaklom 0:4 proti Austrálii najvyššia prehra v histórii českej reprezentácie. Čechom nevyšiel ani vstup do novovzniknutej Ligy národov UEFA, kde sú v skupine súperom Slovenska. V prvom dueli prehrali minulý týždeň doma s Ukrajinou 1:2. Česi sa v LN predstavia na Slovensku 13. októbra.
Podľa portálu idnes.cz Jarolíma odvolali z funkcie de facto už počas cesty domov z Rostova, respektíve sa s vedením asociácie dohodol na ukončení svojho pôsobenia priamo na palube charterového letu. “Je mi hrozne, asi by som si zaslúžil verejnú popravu, pretože za všetko môžem ja. Asi mužstvo bude potrebovať nejaký impulz,” uviedol Jarolím bezprostredne po dueli s Ruskom.
Najväčším favoritom na uvoľnenú pozíciu kouča českého národného tímu je údajne Jaroslav Šilhavý, ďalšími možnosťami Vítězslav Lavička a Karel Krejčí.
 
Príspevok Jarolím skončil po debakli v Rusku na lavičke českej reprezentácie zobrazený najskôr Hlavné správy.