Rostov 11. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergey Pivovarov)
 
Českí futbaloví reprezentanti utrpeli v rostovskej aréne najťažšiu prehru v ére samostatnosti. Tréner Karel Jarolím po výprasku 1:5 s Ruskom zobral všetko na seba a vyhlásil, že by si zaslúžil ísť pod gilotínu. Už po ceste domov sa potom podľa portálu idnes.cz s predstaviteľmi Futbalovej asociácie ČR dohodol na predčasnom ukončení spolupráce.

Na snímke sprava ruský stredopoliar Alexej Jonov a český útočník Stanislav Tecl v prípravnom futbalovom zápase Rusko – ČR

“Je mi veľmi zle. Zaslúžil by som si verejnú popravu. Za všetko môžem ja. Je to ďalšia tvrdá rana. Štvrtková domáca prehra s Ukrajinou bola veľmi nepríjemná a bolela, no toto bolo kruté. Mužstvo bude asi potrebovať nejaký impulz,” citoval server idnes.cz slová teraz už bývalého kouča českého národného tímu. Česi budú najbližším súperom Slovenska v Lige národov 2018/2019. Derby sa uskutoční 13. októbra na štadióne Antona Malatinského v Trnave.
Česi v Rostove zaspali úvod a po polhodine hry prehrávali už 0:3. “Nezachytili sme začiatok, góly padli po našich hrubých chybách. Prvý, druhý aj tretí. V druhom polčase sme sa síce trochu nadýchli a skorigovali výsledok, ale potom sme žiaľ opäť dvakrát inkasovali. Zo štandardnej situácie a z brejku. Rusi nás dorazili,” dodal Jarolím, ktorý hneď po zápase nechcel hovoriť o prípadnej rezignácii. “Nebudem to teraz riešiť na pozápasovej tlačovej konferencii. Všetko sa dozviete v najbližších hodinách,” uviedol pre akreditované médiá. O niekoľko hodín neskôr na lavičke národného tímu skončil. Pôsobil na nej od augusta 2016.
Kritikou do vlastných radov nešetril brankár Tomáš Koubek, ktorý dostal v prípravných zápasoch s Austráliou a Ruskom dokopy deväť gólov. “Už dlhší čas strácame kontakt s kvalitnými európskymi tímami. S Rusmi ani Ukrajincami sa technicky teraz nemôžeme porovnávať. Je to ubíjajúce aj pre našich fanúšikov, ktorí stále vidia éru Pavla Nedvěda a Karola Poborského, EURO 2004 v Portugalsku, MS 2006 v Nemecku. Ale táto éra je preč. Uplynulo veľa rokov od etapy, počas ktorej sme mali k dispozícii takýchto hráčov, ktorí stíhali a boli najlepší vo všetkých aspektoch,” priznal Koubek.
 
Príspevok Jarolím po debakli 1:5 v Rostove: “Zaslúžil by som si verejnú popravu” zobrazený najskôr Hlavné správy.