Bratislava 26. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Koalícia sa nezapája vystúpeniami v rozprave do debaty o vládnom programe aj preto, lebo nechce stupňovať napätie reakciami na opozičné invektívy. Povedal to podpredseda poslaneckého klubu Smeru-SD Dušan Jarjabek, ktorý považuje nadávanie zo strany opozície za účelové a bezpredmetné.

Na snímke vľavo ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková a vpravo poslanec parlamentu SR Dušan Jarjabek (obaja SMER-SD)

“Všetko je jasné. Čo sme chceli, to sme si povedali aj v diskusných reláciách. Nemám sa prečo zapájať do rozpravy, lebo je to rozprava o vládnom programe, ktorý je pokračovaním dvojročného obdobia prvej vlády, na ktorú táto nadväzuje,” upozornil. Na druhej strane aj Jarjabkovi prekáža, že v skopírovanom programovom vyhlásení vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) ostali aj neaktuálne veci. Nepovažuje to však za skutočný problém.
Líder Mosta-Híd Béla Bugár v tejto súvislosti uviedol, že predstavitelia koalície obhajovali vládny program už pred dvoma rokmi a dokument, ktorý predložil premiér Pellegrini, je identický. “Pred dvoma rokmi sme si povedali všetko a pokračujeme v tom. Vy si myslíte, že si potrebujeme vytĺcť nejaké politické body z tejto rozpravy? Ja si to nemyslím. My potrebujeme robiť a plniť, čo v programe máme napísané,” zdôraznil.
Opoziční poslanci už niekoľko hodín vysvetľujú, prečo vláda nemá ich dôveru. Do diskusie sa koaliční poslanci zapájajú minimálne, aj to len cez faktické poznámky.
 
Príspevok Jarjabek: Nebudeme stupňovať napätie reakciami na opozičné invektívy zobrazený najskôr Hlavné správy.