Japonský premiér Abe prisľúbil posilnenie obrany

Tokio 17. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Athit Perawongmetha)

Japonský premiér Šinzó Abe prisľúbil v piatok posilnenie obranyschopnosti vlastnej krajiny a hrozbu zo strany KĽDR označil za najvážnejšiu akej Tokio čelilo od druhej svetovej vojny, informovala agentúra AP.
Na snímke japonský premiér Šinzó Abe

Abe predstavil v piatok v parlamente priority vlády s tým, že tohtoročnú už šiestu jadrovú skúška KĽDR a dve strely vypálené nedávno Pchjongjangom, ktoré preleteli ponad Japonsko, považuje za štátnu krízu. Abe sa zároveň zaviazal, že podnikne konkrétne kroky, čím bude reagovať na severokórejskú “eskalujúcu agresiu”.
“V záujme obrany životov ľudí a mieru posilníme obranyschopnosť Japonska vrátane systémov protiraketovej obrany,” oznámil.
Výdavky na obranu Japonska sa od Abeho nástupu do úradu v roku 2012 pomaly ale trvalo zvyšujú, dodala AP. Vláda už avizovala, že plánuje nákup amerických systémov protiraketovej obrany.
Predseda vlády taktiež znova apeloval na medzinárodné spoločenstvo, aby naďalej tlačilo na Severnú Kóreu a prinútila ju zmeniť svoje politiky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)