Tokio 12. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Koji Sasahara)

Japonsko prejednáva možnosť rozmiestnenia dodatočných rakiet PAC-3 v oblastiach krajiny, nad ktorými by mohli prelietavať balistickej rakety KĽDR v prípade ich vypustenia smerom na ostrov Guam, informovali v piatok noviny Yomiuri.
Ilustračné foto: Na snímke protiraketové systémy Patriot, známe ako PAC-3

Ide o Šimanu, Hirošimu a Kóči. Podľa informácií novín sa tiež jedná o možnosti zapojiť vojenské lode so systémom včasného varovania Aegis v Tichom oceáne pre zachytenie rakiet.
“Tiež existujú obavy, že balistická raketa (KĽDR) či jej fragmenty dopadnú na Japonsko,” spomínajú noviny.
Na území Japonska sa nachádza 34 staníc s raketami PAC-3, hlavne v husto osídlených oblastiach a na najdôležitejších vojenských základniach síl obrany Japonska, informujú noviny.
Podľa informácií novín je dosah každej z nich len niekoľko desiatok kilometrov, čo v Japonsku zanecháva “biele škvrny”, ktoré nie sú ochránené.
Kvôli tomu prefektúry, nad ktorými môžu prelietavať rakety Severnej Kórei, nie sú chránené systémami PAC-3.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.