Osaka 26. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Yui Mok)

Japonská polícia informovala, že konečne dolapila mnohonásobného zlodeja, ktorý sa obliekal ako “nindža”. Na prekvapenie všetkých, zadržaný pán mal 74-rokov.
Ilustračné foto

Aktívny zlodej mal podľa informácii policajného hovorcu vykonať v priebehu ôsmich rokov takmer 250 lúpeží a krádeží, čím si vyslúžil prezývku “nindža z Heisei”. Celková ním spôsobená škoda sa pohybuje okolo sumy 260-tisíc dolárov, uvádza sa na webe BBC.
Pri jednom z posledných záťahov si nedal pozor a jeho zvyčajne zahalenú tvár zachytili bezpečnostné kamery.
Následne ho chytili aj s jeho čiernym kostýmom a maskou nindžu. “Bol oblečený celý v čiernom ako ninďža,” uvádza sa vo vyhlásení polície z japonského mesta Osaka.
Polícia uviedla, že zlodej mal veľkú fyzickú silu, bez problémov sa šplhal po stenách, balkónoch a strechách, preto bolo zvlášť prekvapivé, že ide o dôchodcu.
Po zatknutí sa muž dostal do pozornosti médií a vyhlásil: “Ak by som bol mladší, určite by ma nechytili. Dostali ma až teraz, keď už mám 74 rokov.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.