Tokio 10. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Yuta Omori/Kyodo News via AP)

Obyvatelia Japonska sa od štvrtka môžu zapojiť do tzv. vstupenkovej lotérie v súvislosti s budúcoročnými olympijskými hrami, ktoré sa uskutočnia v Tokiu. Žiadosti o lístky môžu tamojšiemu olympijskému výboru adresovať do 28. mája, mená šťastlivcov budú známe 20. júna

Na snímke štvornásobný olympijský zlatý medailista v plávaní Kosuke Kitajima počas tlačovej konferencie v Tokiu. V Tokiu začali vo štvrtok 9. mája 2019 s predajom prvých vstupeniek na OH 2020. Japonci si môžu zakúpiť lístky na 33 športových odvetví

Zahraniční záujemcovia o vstupenky na olympijské športoviská budú musieť ešte nejaký čas vyčkať. Až 15. júna sa v každej krajine začne predaj lístkov prostredníctvom vybraných distribútorov. Podľa organizátorov bude pre OH 2020 vyčlenených 7,8 milióna vstupeniek, z toho 20-30 % pôjde na predaj mimo územia Japonska.

Zaujímavé sú aj konkrétne ceny najdrahších lístkov na predaj v Japonsku. Za otvárací ceremoniál môžu záujemcovia zaplatiť v prepočte až približne 2400 eur. Najdrahší lístok na záverečný ceremoniál bude stáť cca 1750 eur. Mužská šprintérska stovka môže vyjsť až 1035 eur. Väčšina vstupeniek sa však bude predávať za približne 62 eur, tie najlacnejšie budú v prepočte za 19 až 20 eur.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj