Hneď tri generácie „Janžuriek“ sa prišli ukázať na premiéru jedného z filmov trilógie Záhradníctvo, pod ktorú je podpísaná dvojica Jan Hřebejk a Petr Jarchovský.

Premiéra jedného z filmov trilógie...Premiéra jedného z filmov trilógie Záhradníctvo: Zľava: Iva Janžurová, jej vnučka Adina a dcéra Sabina Remundová. Autor: Profimedia

Vo filme s podtitulom Rodinný priateľ si zahrala Sabina Remundová, jedna z dcér Ivy Janžurovej. Podoba medzi týmito dvoma ženami je do očí bijúca a divákov ohromuje už mnoho rokov. Ale tento raz Iva Janžurová zobrala pred fotografov aj svoju vnučku, Adinu. A ani dievčatko nezaprie, že je ďalšou z rodiny „Janžuriek“.

Sabina je staršou z dcér herečky a jej manžela, režiséra Stanislava Remundu. U našich českých susedov patrí k vychyteným hviezdam, slovenskí diváci ju môžu poznať z rozprávky Sedem zhavranelých bratov, kde si zahrala kráľovnú. Aj jej mladšia sestra, Theodora, sa vybrala v stopách rodičov. K herectvu sa dostala obkľukou, študovala totiž réžiu a scenáristiku. Aktuálne sa venuje réžii dokumentárnych filmov.