Ashod 29. novembra 2017 (HSP/Foto: Powerlifting Slovakia)

Slovenská reprezentácia dostala špeciálne osobné pozvanie od predstaviteľov štátu Izrael a organizátorov k účasti na  Medzinárodných Majstrovstvách štátu Izrael v silovom trojboji, tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu, ktoré sa konali 17. až 18.11.2017 v meste Ashdod
Svetový dorastenecký rekordér s činkami Janík Velgos z Bardejova

Osemčlenná slovenská výprava, v ktorej nesmel chýbať mladý Bardejovčan Janík Velgos, vycestovala do Izraela s najvyššími cieľmi, vybojovať cenné tituly. Majstrovstvá boli na veľmi vysokej technickej a výkonnostnej úrovni, v tvrdej konkurencií 150 pretekárov všetci štyria slovenskí reprezentanti vybojovali tituly Majstrov štátu Izrael.
Janík Velgos, ako jediný Bardejovčan, pretekal v druhý deň majstrovstiev a začínal v tlaku na lavičke, hneď prvým pokusom 320 kg potvrdil veľmi dobrú zvyšujúcu sa výkonnosť a tretím pokusom 340 kg vytvoril národný a neoficiálny európsky a svetový rekord dorastencov.  Tento obdivuhodný výkon nikto nikdy na celom svete nevytvoril a ani nedosiahol, bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára od 13 do 23 rokov, preto dosiahnutý výkon 340kg ho zaraďuje medzi svetovú špičku v tlaku na lavičke nielen u dorastencov, juniorov, ale aj mužov a celkovo mu zabezpečil víťazstvo aj v absolútnom hodnotení bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára od 13 do 23 rokov.
V samostatnom mŕtvom ťahu Janík potiahol v druhom pokuse 260 kg, vytvoril tak národný a neoficiálny európsky a svetový rekord dorastencov, čo mu zabezpečilo taktiež víťazstvo v absolútnom hodnotení bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára od 13 do 23 rokov.
Svetový dorastenecký rekordér s činkami Janík Velgos z Bardejova
Janík Velgos ako šestnásťročný dorastenec a študent Hotelovej Akadémie Jána Andraščíka v Bardejove ukončil svoju úspešnú reprezentačnú sezónu 2017, v ktorej reprezentoval mesto Bardejov a Slovensko v celom svete, kde získal tretíkrát po sebe tituly Majstra Slovenska, Česka, Poľska, Ukrajiny, Izraela, Európy a sveta, získal tretíkrát titul najsilnejšieho dorastenca na svete, vytvoril 11 európskych a 11 svetových rekordov.