Brusel 30. decembra 2016 (HSP/Foto:screenshot z YouTube)

Na pôde Európskeho parlamentu sme preberali veľmi dôležitú otázku, ktorá sa týkala bezpečnosti, propagandy a dezinformačných kampaní, ktoré prichádzajú z Ruskej federácie a Islamského štátu, hovorí europoslankyňa Jana Žitňanská

Na snímke europoslankyňa Jana ŽitňanskáNa snímke europoslankyňa Jana Žitňanská

A pokračuje: “Čoraz viac webov šíri zmanipulované informácie, ktorých cieľom je narušiť dôveru v inštitúcie a demokraciu. Preto musíme byť veľmi ostražití a viesť našich žiakov ku kritickému mysleniu, aby vedeli vyhodnocovať, z akého zdroja prichádza takáto informácia. Potrebujeme, aby členské štáty podporovali nezávislé médiá, aby sa nám nestalo, že klasické médiá budú ohrozené ekonomicky, čo bude zelená pre médiá financované z Kremľa. Taktiež by mali členské štáty prispievať, aby občania odhaľovali dezinformácie a sprostredkovali svoje zistenia, napríklad že k textu bola použitá nejaká iná fotografia, ktorá mala navodiť nejaký iný dojem.” (Ako sa to nedávno stalo v denníku Sme pri dezinformácii z Aleppa, kde použili fotku dievčatka z hudobného klipu, ktorá mala navodiť, že po zemi ležia mŕtvoly civilistov. Pozn. redakcie)

Táto hybridná vojna je nebezpečnejšia, ako používanie klasických zbraní – povedala na záver europoslankyňa Jana Žitňanská, ktorá pôsobí v politickej skupine Európskych konzervatívcov a reformistov a je podpredsedníčkou výboru pre práva žien a rodovú rovnosť.

Európska únia vyčlenila na ostrakizovanie politicky nevhodných webov granty. Na Slovensku už skôr bol pre tento účel vytvorený zoznam 83 webov. V skutočnosti sa však očierňovacia kampaň vedie len proti dvom webom, ktoré najviac narušujú ideologickú líniu mainstreamových médií, a to Hlavné Správy a Parlamentné listy. Zvyšných 81 slúži len ako komparz, ktorý ma dodať zdanie, že ide skutočne o boj s konšpiráciami. Za účelom dodania akejsi akademickej úrovne bola vytvorená komisia zložená z nasledujúcich expertov:

Členovia komisieČlenovia komisie Členovia komisieČlenovia komisie Členovia komisieČlenovia komisie Členovia komisieČlenovia komisie Členovia komisieČlenovia komisie Členovia komisieČlenovia komisie Členovia komisieČlenovia komisie Členovia komisieČlenovia komisie

Brusel sa tak snaží vytvoriť ilúziu o dôveryhodnosti mainstreamových médií. Teraz ešte musí pred obyvateľmi vytvoriť ilúziu, že väčšina ľudí ich aj číta a verí im. Možno po vzore Denníka N, začnú vytvárať aj fiktívnych čitateľov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.