Praha 8. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Bývalý predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR a jej súčasný podpredseda Jan Hamáček sa na februárovom zjazde českých sociálnych demokratov z ČSSD bude uchádzať o funkciu lídra strany.
Na snímke Jan Hamáček

Nomináciu prijal v pondelok od straníckych kolegov, účastníkov okresnej konferencie strany v Mladej Boleslavi, informoval internetový server Novinky.cz. Hamáček chce podľa vlastných slov pomôcť ČSSD postaviť sa na nohy, aby sa opäť stala silou, ktorá pozitívne ovplyvňuje život v ČR.
Kandidát na predsedu strany nepopiera svoj podiel zodpovednosti na volebnom debakli sociálnych demokratov v posledných voľbách do snemovne, avšak zdôrazňuje, že istú mieru viny majú na ňom všetci v ČSSD. “Nemá však zmysel neustále sa vracať k tomu, čo bolo, čo sa urobilo zle, či dokonca niekoho umlčovať alebo vylučovať. Bojujeme o prežitie a na to je potrebné, aby všetci, ktorým záleží na ČSSD, zabudli na osobné nezhody a začali ťahať za jeden povraz,” citoval Hamáčka server.
Jan Hamáček by rád zavítal na krajské konferencie strany, hovoril so straníckymi kolegami a predstavil im svoju víziu budúceho smerovania ČSSD. Jasne sa vrak vyjadrí aj pred delegátmi mimoriadneho zjazdu strany, ktorého dejiskom bude 18. februára Hradec Králové.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.