Bratislava 25. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR–Martin Baumann)

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica sa stal asistentom trénera Jozefa Dojčana v druholigovom klube FC Petržalka

Na snímke bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica

Niekdajší obranca sa tak vracia do Petržalky, dres vtedajšej Artmedie obliekal i v sezóne 2005/2006, keď klub účinkoval v skupinovej fáze Ligy majstrov. Neskôr sa stal pilierom slovenskej reprezentácie, predstavil sa na MS 2010 a EURO 2016. “Čaká ma niečo nové. Nebolo ľahké dať definitívnu bodku za futbalovou kariérou a prejsť z pozície hráča na trénerskú lavičku. Pre mňa je to tak trochu skúška, uvidím či v budúcnosti pôjdem práve touto cestou. V Petržalke som dostal priestor, za čo som vedeniu klubu vďačný, som tu a teším sa na novú výzvu,” povedal 37-ročný Ďurica pre klubový web.

S petržalským futbalom sa lúčil pred trinástimi rokmi, po úspešnom účinkovaní v Lige majstrov. V sezóne 2004/2005 vybojoval pre klub majstrovský titul, rok predtým triumfoval s Artmediou v Slovenskom pohári. Jeho príchod do Petržalky rezonoval v poslednom čase čoraz silnejšie. Podľa slov prezidenta klubu Mareka Mojta nemusí byť trénerské miesto v realizačnom tíme pre Ďuricu konečná: “Aktuálne bude v tejto sezóne tvoriť trénerský tandem s Jozefom Dojčanom, debatovali sme však aj o širšej perspektíve. V blízkej budúcnosti je v hre aj jeho pôsobenie v štruktúrach klubu.” Jeho slová potvrdil aj samotný Ďurica: “Nevylučujem ani túto možnosť, všetko je otvorené. Prichádza niečo nové, chcem sa tak trochu nájsť. Dostal som od vedenia klubu priestor zoznámiť sa s prácou trénera, ak ma to chytí, dám do toho všetko. Čo bude neskôr, ukáže budúcnosť.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj