Bratislava 24. apríla 2018 (HSP/Foto:Ján Baránek Facebook)
 
Politický analytik Ján Baránek si rozhodne servítku pred ústa nedáva. Vo svojom politicky nekorektnom statuse poukazuje na pokryteckosť vítačov moslimských imigrantov, keďže práve medzi nimi je silný antisemitizmus. Taktiež si všíma, že medzi vítačmi imigrantov sú aj predovšetkým LGBTI skupiny, čo je značný nesúlad.

Na snímke Ján Baránek

“Keď som sa v r. 2015 pozastavoval nad tým, že Nemecko so svojou antisemitskou minulosťou vo veľkom víta moslimských migrantov a pripomenul som, že moslimovia sú silní antisemiti, bol som obvinený, že spájam nespojiteľné. Samozrejme, bol som obvinený aj – ak nie hneď s rasizmu, tak minimálne z tzv. netolerantnosti.”
Podľa Baránka dnes už tento fakt priznala aj Nemecká kancelárka Angela Merkelová, keď vyhlásila: “Nemecko zažíva “nový fenomén, v rámci ktorého utečenci a ďalšie osoby arabského pôvodu prinášajú do krajiny odlišnú formu antisemitizmu.”
Politický analytik tvrdí, že podstata je v kultúrno-historickej nekompatibilite a uvádza aj ďalší nesúlad: “Ale to zrejme vítačom neprekáža. Lebo paralelne niektorí z nich obhajovali aj đalší antagonizmus – paralelne bojujú aj za práva LGBT. Keď som povedal, že sa to akosi tiež nezlučuje, teda vítanie moslimov a podpora LGBT, tiež som “nerozumel problému.”
Na záver Baránek adresoval vítačom tvrdý odkaz: “Teraz som zvedavý, kedy tí blbci pochopia, že ich bezbrehá kaviarenská láska môže aj zabíjať…”
Samuel Gdovin
 
Príspevok Ján Baránek: Som zvedavý, kedy tí blbci pochopia, že ich bezbrehá kaviarenská láska môže aj zabíjať … zobrazený najskôr Hlavné správy.