Šamorín 7. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Adam Jakubech “vyhral” už nomináciou na kemp
Pre Adama Jakubecha ani jeho brankárskych kolegov Adriána Chovana s Marekom Rodákom nebola stresujúca utorňajšia nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku. Tréner Pavel Hapal povolal už na tréningový kemp len troch brankárov, ani jednému z nich vďaka tomu nehrozilo vyškrtnutie na poslednú chvíľu.
Na snímke slovenský futbalistový reprezentant do 21 rokov Adam Jakubech

Jakubech tak “vyhral” už nomináciou na kemp. V porovnaní so zaužívaným kádrom z kvalifikácie sa tam prebojoval na úkor Matúša Hrušku, v jeho prospech rozhodlo omnoho viac odchytaného času na klubovej úrovni. Hruška absolvoval po januárovom presune z Myjavy do Dukly Praha iba záverečné dve stretnutia najvyššej českej súťaže. Zato trnavského brankára zaradili do ideálnej jedenástky Fortuna ligy 2016/2017.
“Je to super pocit, celú jar som pracoval, aby som tu bol. V kvalifikácii som sa na chalanov pozeral v televízii, a tiež som tam chcel byť. Tak sa rozhodol tréner, na niekoho to muselo padnúť. Čakal som do posledného dňa. Je dobré, že je za nami konečná nominácia, aj chalani už vedia, kto kam pôjde. Každý chce podávať čo najlepšie výkony, či už na tréningoch, alebo v zápasoch na ME,” povedal Jakubech.
Na toho čaká boj o post jednotky, práve táto otázka je jedna z najotvorenejších pred blížiacim sa šampionátom. V kvalifikácii ňou bol jednoznačne Trenčan Chovan, aj v tomto súboji však Jakubechovi nahrávajú ligové minúty. “Jasné, trúfol by som si. Na tomto zraze chcem presvedčiť trénerov, že patrím do bránky. Urobím maximum, aby som chytal na majstrovstvách, aby som tam nešiel len tak. Všetko sa zvrtlo rýchlo, nebol som ani na jednom zápase. Je to narýchlo, aj kemp sa onedlho skončí a pôjdeme na ME. Snažím sa užiť a vychutnať si to,” pokračoval brankár Trnavy, ktorý nemal problém so zapadnutím do kolektívu: “Keď sme s Chovanom nastúpili proti sebe, prehodili sme pár slov. S Rodákom možno nie som až tak v kontakte, ale brankári sme spolu celý tréning ako oddelená jednotka. Aj ďalších spoluhráčov poznám, vídavame sa na zápasoch, oťukáme sa za pár tréningov.”
Tie nabrali na obrátkach, v týchto dňoch sú zamerané na fyzickú prípravu. Úvodný duel vrcholného podujatia odohrajú Slováci v piatok 16. júna proti domácim Poliakom a realizačný tím už má predstavu o základnej zostave. Pre futbalistov však zostáva priestor, aby sa do nej prepracovali. “Už sme pritvrdili, oba utorňajšie tréningy boli dosť náročné. Začiatok je ostrejší, potom budeme, samozrejme, zvoľňovať, aby boli hráči vyladení na prvé stretnutie. Máme viac-menej jasno, ktorých zverencov by sme chceli použiť na otvárací zápas. Ešte je dosť času, zohľadníme, ako budú vyzerať herne, fyzicky a zdravotne. Môže dôjsť k dvom, trom zmenám podľa momentálneho stavu mužstva,” priblížil Hapal.
V nedeľu večer sa pripoja Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Albert Rusnák a László Bénes z reprezentačného áčka. “Po ich príchode budeme ladiť detaily, už to nebude o fyzickej príprave. Dáme im impulzy a budeme nacvičovať herné a štandardné situácie,” dodal český kouč.