Bratislava 24. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Tréner futbalistov FC DAC 1904 Dunajská Streda Peter Hyballa dostal po víkendovom zápase úvodného kola fortunaligového ročníka 2019/2020 na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (2:1) aj otázku, aká je momentálne situácia ohľadne mladého útočníka a reprezentanta do 21 rokov Jakuba Šveca

Na snímke tréner Peter Hyballa

Rodák zo Žiaru nad Hronom po vydarenej jarnej časti uplynulej sezóny v polovici júna prestúpil na Žitný ostrov, pričom funkcionári oboch klubov sa dohodli, že 19-ročný talentovaný útočník sa 5. júla pripojí k tímu trénera Karola Praženicu a jesennú časť ročníka strávi pri Žitave. Prešli však viac ako dva týždne a Švec sa stále neobjavil v mužstve FC ViOn.

Hyballa po týchto informáciách pôsobil zaskočene a ponúkol iba stručnú odpoveď. “Viem iba to, že má platný kontrakt s nami. Neviem, aká bola dohoda medzi klubmi,” poznamenal Nemec Hyballa. Krátko po spečatení transferu však športový riaditeľ DAC Jan Van Daele prostredníctvom klubového webu uviedol: “Jakub začne letnú prípravu s nami, ale aj vzhľadom na jeho vek sme sa rozhodli v prvom polroku ho ponechať v pôvodnom prostredí, aby sme zaistili kontinuitu jeho rozvoja.”

Podľa informácií agentúry SITA sa zástupcovia obidvoch klubov na túto tému zhovárali v priebehu spomenutého fortunaligového zápasu v Zlatých Moravciach. “Zatiaľ nenastal žiadny posun v tejto záležitosti, aj keď dostali sme prísľub od ľudí z vedenia DAC, že by sa to malo nejakým spôsobom vyriešiť v priebehu tohto týždňa. Čakáme, že do konca týždňa nastane nejaký posun a Jakub Švec sa ukáže u nás,” uviedol pre agentúru SITA športový riaditeľ FC ViOn Juraj Koprda.

Dunajskostredčania zaradili Šveca na súpisku pre Európsku ligu, kde momentálne účinkujú v 2. predkole. “Naznačili nám, že potrebujú nejaký čas, keďže hrajú predkolá v pohárovej Európe. Máme ešte tento týždeň vydržať. Budeme trvať na tom, aby platilo to, na čom sme sa dohodli,” doplnil Koprda.

Agentúra SITA oslovila aj zástupcu druhej strany – spomenutého športového riaditeľa Van Daeleho. “Rokujeme so zástupcami FC ViOn a v najbližších dňoch by malo prísť k dohode. Naša predstava je taká, aby v čase, kým budeme hrať Európsku ligu, Jakub Švec zostal u nás a potom by sme ho poslali späť,” poznamenal belgický funkcionár DAC.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj