Jakov Kedmi: Ukrajinu čaká ťažké krviprelievanie

Moskva 24. novembra 2016 (HSP/Foto:prinScreen Youtube)

Podľa Jakova Kedmiho, bývalej hlavy izraelskej tajnej služby Nativ sa seriózne problémy Ukrajiny začali takmer okamžite po rozpade ZSSR. Svoje názory publikoval izraelský analytik na webe politexpert

Vtedy podľa izraelského analytika sa u obyvateľov postsovietskych krajín výrazne prejavoval názor, že v ZSSR je všetko zlé, pričom na opačnej strane hranice – v USA a Európe je všetko ideálne.

Jakov Kedmi
Jakov Kedmi

Problém Ukrajincov podľa Kedmiho spočíva v tom, že Ukrajinci si nechcú pripustiť význam a úlohu ZSSR vo svojej histórii. Ukrajinci nikdy nechápali, aké ohromné kapitálové prostriedky sú potrebné na ekonomický rozvoj štátu, pretože tieto aktivity riadila Moskva. “Všetko o čom Ukrajinci hovoria s hrdosťou – celá veda, technika, vzdelanie – sa na Ukrajine objavili až v dobe existencie ZSSR”, uviedol pre vysielanie News Font Jakov Kedmi.

Podľa Kedmiho sa v západnej Ukrajine rozvíjal nacionalizmus už v čase existencie cárskeho Ruska. Nacionalizmus Ukrajincov podporovali už na sklonku 19. storočia agenti Habsburskej monarchie, ktorí vytvorili ukrajinský nacionalizmus ako zbraň boja proti Rusku.

Ukrajinský nacionalizmus má žiaľ značne zvrátenú podobu, dodnes nie sú Ukrajinci vysporiadaní napríklad so svojím vzťahom k nacistickému Nemecku. Mnohí banderovci v čase II.svetovej vojny spolupracovali s hitlerovským Nemeckom a ich vojnové zločiny sú podrobne zmapované, čo však mnohí dnešní ukrajinskí nacionalisti neustále spochybňujú a snažia sa ospravedlniť náročnou dobou a pomermi v čase II. svetovej vojny.

Na archívnej snímke batalión Azov
Na archívnej snímke batalión Azov

Ďalším problémom Ukrajiny je to, že Ukrajinci po roku 1991 nikdy nemali vyvinuté politické elity. Podľa Kedmiho ukrajinské politické elity sú všetko polobanditi, špekulanti a podvodníci. Nie sú schopní riadiť štát a pod ich vedením sa nemohla Ukrajina rozvíjať.

Dýku do chrbta Ukrajiny vrazili USA a Európa, ktorí sledovali svoj hlavný cieľ – využiť Ukrajinu na boj a tlak voči Rusku. USA a západnú Európu Ukrajina nikdy nezaujímala v inakšej podobe – len ako nástroj na boj proti Rusku. Ak by sa podarilo Rusko zlikvidovať, Ukrajinu ako nástroj by už nepotrebovali a čakal by ju rovnaký osud ako Rusko.

Prvou proamerickou figúrkou na Ukrajine bol podľa Kedmiho Juščenko. V Európe o ňom hovorili – “Toto je náš človek”. Potom keď Juščenko padol, USA a Európa dodali nové elity, pričom každá ukrajinská vláda bola horšia a slabšia ako predchádzajúca.

“A čím viac sa zhoršovala situácia v krajine, tým viac sa na Ukrajine vytváral obraz vonkajšieho a vnútorného nepriateľa. Vonkajším nepriateľom bolo samozrejme Rusko a vnútorným nepriateľom boli všetci, tí, ktorí podporovali a podporujú Rusko. Výsledkom celého ukrajinského snaženia je dnes polonacistický režim v polorozpadnutej krajine. A čím bude na Ukrajine horšie, tým silnejšia bude primitívna nacionalistická propaganda”, uviedol Jakov Kedmi.

Ciele, ktoré definovali Ukrajinci na Majdane, sú nereálne a slúžili len na to, aby sa Ukrajinci vyburcovali a rozbili svoje vzťahy s Ruskom. Bola to práca USA, ktoré sledovali svoje geopolitické ciele. Nebyť USA, ktoré celú akciu financovali a riadili, by ukrajinskí politici a elity nedokázali vykonať absolútne nič.

“Jedine čo dokážu je kradnúť, klamať a podvádzať. Mne Ukrajina momentálne pripomína africké krajiny, ktoré sa v rámci dekolonizácie oslobodili, nedokázali však vybudovať plnohodnotne svoju štátnu a ekonomickú štruktúru, takže nakoniec sa ich životná úroveň ešte viac znížila – a to v poronaní s koloniálnym obdobím,” pokračoval vo svojich úvahách Jakov Kedmi.

Podľa neho je momentálne situácia na Ukrajine katastrofálna. Aby sa Ukrajina znormalizovala, bude potrebné množstvo úsilia a žiaľ aj veľa krvi,” dokončil svoje interview izraelský odborník.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)