Washington 25. marca 2019 (HSP/Politexpert/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Izraelský bezpečnostný expert Jakov Kedmi sa na portáli Politexpert skepticky vyjadril k možnosti, že by Američania dokázali vytvoriť americkú nadzvukovú raketu, ktorá by svojimi parametrami dosahovala úroveň ruského Cirkónu. Podľa jeho slov americké plány utrpeli fiasko

Na snímke izraelský vojenský expert Jakov Kedmi

Podľa Kedmiho majú Američania k dispozícii námorné rakety, ktoré dokážu dosiahnuť v ohraničenom intervale rýchlosť 1000 km/s, ale na rozdiel od americkej rakety, Cirkón rýchlosťou americké rakety prevyšuje v celej dobe letu. Takisto rádius doletu Cirkónu je vyšší ako u amerických rakiet.
Podľa Kedmiho Rusi predbehli Američanov minimálne o dve generácie a Američania nemajú reálne čo ruským zbraniam postaviť, z čoho takisto pramení americká nervozita. Američanov takisto dráždi, že Rusi úspešne prekazili americké plány v Sýrii a Venezuele a v rušení amerických plánov ani oni a ani Číňania nemienia prestať.
Američania už pochopili, že ruské Cirkóny prevyšujú možnosti amerického systému protivzdušnej obrany. To znamená, že sa aj americké bojové a lietadlové lode musia držať vo veľmi úctivej vzdialenosti od ruských brehov, pretože by ich Cirkóny zlikvidovali a americké systémy PVO na týchto lodiach a lietadlách by nemali šancu Cirkón letiaci na cieľ zničiť. Kedmi opätovne zdôraznil, že Američania by sa v prvom rade mali báť nie tých ruských zbraní, o ktorých ruský prezident Vladimír Putin hovoril, ale mali by sa báť tých zbraní, o ktorých ruský prezident Putin mlčal.
 
Príspevok Jakov Kedmi sa skepticky vyjadril o možnostiach USA v blízkej dobe zostrojiť nadzvukovú raketu podobnú ruskému Cirkónu zobrazený najskôr Hlavné správy.