Jakov Kedmi o Turecku: “Kto ide spať so psami, nech sa nežaluje na blchy”

Ankara 11. januára 2017 (HSP/politexpert/Foto:Screenshot Youtube)

Ruský portál politexpert uviedol krátku analýzu posledných udalostí v Sýrii a Turecku od izraelského spravodajského dôstojníka Jakova Kedmiho, bývalého riaditeľa spravodajskej služby Nativ

Jakov KedmiJakov Kedmi

Jakov Kedmi reagoval na rastúce problémy Turecka s terorizmom na tureckom území. Podľa jeho slov je tu na mieste ruské príslovie “Kto ide spať so psami, nech sa nežaluje že má blchy”. Turecko prežilo s teroristami “množstvo búrlivých” nocí a udržiavalo veľmi úzke kontakty. Obchodovalo s teroristami napríklad s ropou. Teraz sa rozhodlo teroristov odhodiť a nastali problémy. Ankara sa bude musieť ešte veľmi dlho pasovať s terorizmom a už nie len s kurdským ale aj sunnitským radikálnym terorizmom. Pritom Erdogan chápe, že bude musieť kooperovať aj so Západom, Ruskom či Iránom”.

“Je paradoxom, že Turci, ktorí sú sami sunniti sa dostali do problému s radikálnymi sunnitmi z ISIS. Ankara sa rozhodla islamistov eliminovať, pretože prekážajú Erdoganovým plánom na Blízkom východe. To sa samozrejme ISIS nepáči a reaguje na Erdoganove kroky. Teroristom z ISIS je úplne jedno, aké hlavy budú odrezávať, či šiítske, kurdské, kresťanské, či turecké. Pre nich je pravdivé len učenie radikálneho islamu, všetko ostatné považujú za nepodstatné a odsúdené na zničenie” potvrdil Jakov Kedmi.

Podľa Jakova Kedmiho vďaka ruskému zásahu je už vidieť v otázke boja proti terorizmu “svetlo na konci tunela”. Najúčinnejší spôsob likvidácie terorizmu ukázali Rusi. Súvisí s totálnou likvidáciou terorizmu a jeho vodcov. Ak aj Západ nie je z ľubovoľných dôvodov pripravený na takýto druh totálneho nasadenia voči terorizmu, Rusi a Iránci sú na likvidáciu terorizmu pripravení. Podľa Kedmiho ISIS utrpí v Sýrii ťažkú porážku ešte v roku 2017.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)