Kyjev 29. decembra 2018 (HSP/rueconomics/Foto: Screenshot Hromadske TV)
 
Izraelský expert Jakov Kedmi na portáli rueconomics dôrazne vystríha Ukrajincov pred stupňovaním provokácii voči Rusku. Ak totiž Ukrajina začne vojenskú provokáciu voči Rusku, bude to jej koniec

Na snímke Alexander Turčinov

Jakov Kedmi uviedol, že Porošenkov režim bude i ďalej vyhrocovať situáciu smerom k Rusku. Problém tkvie v tom, že Ukrajinci budú musieť realizovať ďalšie a ďalšie provokácie, pretože provokácie sa nevymýšľajú v Kyjeve.
Podľa Kedmiho stanné právo na Ukrajine z dôvodu ruskej agresie nemá žiaden politický zmysel, Porošenko sleduje len jeden cieľ: zlepšenie svojich politických pozícií.
Kedmi uviedol, že ak si niekto myslí, že keby sa Rusko rozhodlo zaútočiť na Ukrajinu, tak by jej v tom zabránilo Porošenkom vyhlásené stanné právo, tak je na veľkom omyle. Rusov by ani na sekundu stanné právo vyhlásené na Ukrajine nezastavilo. A vojna by prišla na Ukrajinu tak rýchlo, že si to ukrajinskí politici ani nedokážu predstaviť.
Kedmi tiež vysvetlil, ktoré dôvody by priviedli Rusko k útoku voči Ukrajine: “Treba počúvať Putinove slová. On uviedol, že ak Ukrajina prikročí k vojenským provokáciám, ukrajinský štát môže prestať existovať. Putin otvorene povedal – skúste vojenskú provokáciu, bude to váš koniec. Nech pastor Turčinov (jeden z ukrajinských jastrabov) urobí, čo chce v Azovskom mori. Nech ale nezabudne, že z toho sa už nevymodlí.”
Problém konfliktu s Ruskom a ukrajinské provokácie nie sú chorobným výplodom Kyjeva, ale sa organizujú v USA. Kyjev je len nástroj americkej politiky voči Rusku.
Podľa Kedmiho, proamerickú Ukrajinu bude nakoniec čakať rovnaký koniec v “jej romániku s USA”, akého sa dočkali sýrske protiasadovské skupiny v Sýrii. Väčšina ozbrojených Ukrajincov skončí v hroboch, rovnako ako ozbrojení členovia protiasadovskej opozície.
Alexander Turčinov zastáva názor, že v Azovskom mori je potrebné tvrdo tlačiť na Rusko. V provokácii v Kerčskom prielive mal prsty aj Turčinov a Turčinov je pripravený k ďalším provokáciám, pričom chce, aby sa týchto provokácii zúčastnili aj bojové lode NATO.
 
Príspevok Jakov Kedmi dôrazne vystríha Ukrajincov pred provokáciami voči Rusku zobrazený najskôr Hlavné správy.