Boje v Aleppe medzi vládnymi vojskami a povstalcami trvajú dlhé mesiace až roky, konflikt za sebou nechal vybombardované nemocnice, desaťtisíce neobývateľných príbytkov či mnoho mŕtvych, medzi ktorými boli aj malé deti. Žiaľ, dnešný svet je stále skazeným miestom, v ktorom trpia vždy tí nevinní, a preto je vždy príjemné vidieť, keď na tieto veci upozorňujú známe osobnosti.

Cristiano Ronaldo, ktorý je známy svojou charitatívnou činnosťou, sa najnovšie zameral práve na problémy v Sýrii, hlavne na deti, ktoré sú budúcnosťou každého národa, no prítomnosť v ich štáte im znemožňuje žiť normálne svoj život. Portugalský kanonier finančne prispel nadácii „Save the Children“ na dodávku zásob pre občianskou vojnou sužované mesto. Ako sám hovorí, hoci on je slávny po celom svete, skutočnými hrdinami sú práve tieto deti, ktoré musia deň čo deň prežívať v neskutočne náročných a nebezpečných podmienkach.

„Ronaldov štedrý dar nám pomôže podporiť deti nielen v Aleppe, ale po celej Sýrii. Sme mu vďační. Nie je iba jedným z najlepších športovcov na svete, no stal sa aj majákom nádeje pre milióny chlapcov a dievčat po celom svete. A práve nádej je to, čo sýrske deti teraz potrebujú najviac.“