Jeruzalem/Teherán 17. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Giannis Papanikos)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes varoval, že Irán nadobudne vlastný jadrový arzenál v priebehu ôsmich až desiatich rokov. Stane sa tak podľa neho vtedy, ak medzinárodné mocnosti nepristúpia k zmenám v platnej jadrovej dohode s Iránom. Informovala o tom agentúra DPA.
Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

“Ak sa dohoda nezmení,” Irán získa jadrové zbrane, vyhlásil Netanjahu na dnešnom stretnutí v Jeruzaleme s ruským ministrom obrany Sergejom Šojgu.
Netanjahu je jedným z najväčších kritikov jadrovej dohody, ktorú Teherán uzavrel v roku 2015 so šiestimi svetovými mocnosťami.
Ministri zahraničných vecí členských krajín Európskej únie vyzvali v pondelok Kongres USA na zachovanie jadrovej dohody s Iránom po tom, ako americký prezident Donald Trump stiahol svoju podporu pre túto dohodu.
Iránsky prezident Hasan Rúhání dnes privítal podporu dohody zo strany Európy. “Jednotná podpora dohody, najmä od európskych krajín, je pre Irán dôležitým politickým úspechom,” uviedol prezident na svojej internetovej stránke.
V reakcii na slová prezidenta Trumpa predtým vyhlásil, že Teherán bude plniť záväzky vyplývajúce z dohody, kým to bude v jeho záujme.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.