Tel Aviv 27. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Sebastian Scheiner)

Izraelský minister obrany Avigdor Lieberman vyzval Židov, aby opustili Francúzsko. Informoval o tom ruský portál tvzvezda

Na snímke z roku 2010 Avigdor LiebermanNa snímke izraelský minister obrany Avigdor Lieberman

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu okrem toho neprijal ukrajinského premiéra, dôvodom bola kyjevská podpora rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN. Táto rezolúcia kritizovala Izrael za výstavbu židovských osád na území Východného Jeruzalema, ktorý podľa medzinárodných dohôd patrí Palestínčanom.

Výzva Avigdora Liebermanna súvisí s medzinárodnou konferenciou o mieri na Blízkom východe, ktorú iniciuje Francúzsko. Konferencia sa má začať 17.1.2017, svoju účasť potvrdilo 70 rôznych krajín a medzinárodných organizácii. Oficiálny Izrael už vyhlásil, že sa tejto konferencie nezúčastní a aktívne voči tejto konferencii protestuje.

Minister obrany Izraela prehlásil, že reálnym cieľom konferencie je vytvorenie ohrozenia bezpečnosti Izraela a vyjadril svoj názor, že odchod Židov z Francúzska je jedinou možnou reakciou na posledné dianie.

Izrael dôsledne odmieta rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN  o izraelskom osídľovaní palestínskeho územia. Izrael odmieta vyplniť nariadenia Bezpečnostnej rady OSN, nerešpektuje medzinárodné dohody a naďalej podporuje výstavbu nezákonných osád na palestínskom území. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil rezolúciu OSN za nebezpečnú a protiizraelskú.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.