Petrohrad 25. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)
 

Iránsky raketový program predstavuje hrozbu ako pre európske krajiny, tak i pre Rusko, vyhlásil v rozhovore pre Sputnik minister ekológie a pre záležitosti Jeruzalema Zeev Elkin.

Ilustračné foto

„Ak dnes Irán vyvíja balistické rakety, ide o rakety, ktoré môžu doletieť k Moskve, a nielen k Tel Avivu. Irán dnes vyvíja rakety schopné doletieť prakticky k ľubovoľnému bodu v Európe a k mnohým bodom na území Ruska,” povedal Elkin v kuloároch Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra (SPIEF).
„Nemyslím si, že má niekto záujem na tom, aby krajina, ktorej vládnu náboženskí islámskí fanatici, získala podobné raketové možnosti, o jadrových bojových hlaviciach pre tieto rakety v perspektíve už ani nehovoriac,” dodal minister.
V Iráne neraz vyhlásili, že považujú za svoje prirodzené právo upevňovanie obranných síl, okrem iného v oblasti raketových technológií.
Po uzavretí dohody o iránskom jadrovom programe v roku 2015 uskutočnil Teherán niekoľko skúšok balistických rakiet a prezentoval okrem iného koncom septembra 2017 novú balistickú raketu pod názvom Chorramšahr.
 

Príspevok Izraelský minister: Irán predstavuje hrozbu pre Rusko a Európu zobrazený najskôr Hlavné správy.