Tel Aviv/Berlín 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Medzi obeťami útoku kamiónom na vianočné trhy v Berlíne je aj Izraelčanka, ktorá bola od pondelka považovaná za nezvestnú. Potvrdil to dnes hovorca izraelského ministerstva zahraničných vecí

Ľudia kladú kvety neďaleko miesta v utorok 20. decembra 2016, kde nákladné auto v pondelok narazilo do davu ľudí na vianočných trhoch v Berlíne. Dvanásť osôb zahynulo po tom, ako nákladné auto v pondelok vošlo na vianočné trhy v centre nemeckej metropole BerlínĽudia kladú kvety neďaleko miesta v utorok 20. decembra 2016, kde nákladné auto v pondelok narazilo do davu ľudí na vianočných trhoch v Berlíne. Dvanásť osôb zahynulo po tom, ako nákladné auto v pondelok vošlo na vianočné trhy v centre nemeckej metropole Berlín

Dalia Eliakimová bola v pondelok večer na vianočných trhoch neďaleko Pamätného kostola cisára Viliama na námestí Breitscheidplatz v berlínskej štvrti Charlottenburg spoločne s manželom Ramim, keď do trhoviska vrazil kamión. Muž pri útoku utrpel vážne zranenia. Daliu následne vyhlásili za nezvestnú.

Manžel zosnulej sa nachádza s vážnymi zraneniami v berlínskej nemocnici. Nie je však v ohrození života.

Dve dospelé deti týchto manželov pricestovali do Nemecka, aby sa tam postarali o svojho otca a pomohli pri hľadaní svojej matky.

O prepravu telesných pozostatkov zosnulej do vlasti sa postará izraelské diplomatické zastúpenie v Nemecku.

Vianočné trhy na námestí Breitscheidplatz sa v pondelok večer stali terčom útoku neznámeho militanta, zomrelo spolu 12 ľudí a 48 ďalších utrpelo zranenia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.