Jeruzalem 16. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nasser Nasser)

Izraelské bezpečnostné sily zastrelili počas operácie v Predjordánsku palestínskeho militanta, po ktorom pátrali po dvoch sobotňajších streleckých útokoch. Oznámili to dnes izraelská polícia a armáda
Podozrivý podľa izraelských úradov strieľal v sobotu na armádne kontrolné stanovište a na civilistov v oblasti severne od predjordánskeho Ramalláhu. Jedna osoba utrpela pri týchto útokoch zranenia.
Ilustračné foto

Hovorca polície Micky Rosenfeld povedal, že 34-ročný muž spustil streľbu na vojakov a policajtov, ktorí ho nadránom vypátrali v dedine neďaleko Ramalláhu.
“Teroristu našli a obkľúčili, vytiahol na nich svoje zbrane a v reakcii teroristu zabili,” citovala hovorcu agentúra Reuters.
Palestínski predstavitelia sa k správam zatiaľ nevyjadrili.
Vlna palestínskych útokov nožom, strelnými zbraňami alebo zámerným vrazením autom do skupín ľudí, ktorá si od jesene 2015 vyžiadala životy najmenej 40 Izraelčanov, dvoch amerických turistov a britskej študentky, sa v poslednom čase spomalila, no nezastavila.
Zasahujúci príslušníci izraelských bezpečnostných síl zabili od vypuknutia tohto násilia najmenej 260 Palestínčanov. Väčšinu z nich podľa Izraela tvorili útočníci, zvyšní zahynuli pri zrážkach s bezpečnostnými zložkami.
V piatok zastrelili dvoch izraelských policajtov traja ozbrojení izraelskí Arabi, ktorí spustili streľbu pri vstupe do jeruzalemského Starého mesta. Útočníkov The gunmen were all shot dead by police.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.