Jeruzalem 10. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)
 
Izraelská Strana práce prerušila styky s lídrom britskej opozičnej Labouristickej strany Jeremym Corbynom pre jeho údajný antisemitizmus.

Na snímke Jeremy Corbyn

Šéf Strany práce Avi Gabaj v utorok uviedol, že o tomto rozhodnutí informoval Corbyna listom. “Je mojou zodpovednosťou zobrať na vedomie nepriateľstvo, ktoré ste prejavili voči židovskej komunite, a antisemitské vyhlásenia a činy, ktoré ste umožnili ako líder britskej Labouristickej strany,” píše sa v liste.
Gabaj zdôraznil, že prerušené vzťahy sa týkajú len samotného Corbyna, a nie celej jeho strany. Agentúra AP pripomenula, že obvinení z antisemitizmu v rámci Labouristickej strany pribudlo od roku 2015, keď Corbyna zvolili do jej čela.
“Kiež by pochopili, že sme absolútne odhodlaní akýmkoľvek spôsobom vypudiť antisemitizmus z našej spoločnosti,” uviedol Corbyn v reakcii na list. Podľa jeho slov mu Strana práce mala prejaviť “láskavosť” a pred prerušením stykov s ním mohli celú vec prediskutovať.
 
Príspevok Izraelská Strana práce prerušila styky so šéfom britských labouristov Corbynom zobrazený najskôr Hlavné správy.