Gaza 13. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Charles Dharapak)
 
Izraelské vojenské lietadlá v pondelok zbombardovali v palestínskom pásme Gazy budovu televíznej stanice al-Aksá, ktorú prevádzkuje fundamentalistická organizácia Hamas. K náletu došlo po vypálení série varovných neexplodujúcich striel so zámerom iniciovať evakuáciu ľudí z budovy

Ilustračné foto

Bezprostredne neboli hlásené žiadne obete na životoch, hoci okolitá zástavba utrpela materiálne škody, informovala v noci na utorok tlačová agentúra Reuters. Palestínski militanti následne pohrozili Izraelu tvrdou odvetou. Vysielanie stanice al-Aksá bolo krátko po izraelskom útoku obnovené z neznámej lokality.
Armáda židovského štátu potvrdila zničenie televíznej budovy s tým, že stanica “prispieva k vojenským akciám Hamasu poskytovaním operačných správ militantom, usmerňovaním a otvoreným vyzývaním na teroristické činy proti Izraelu, ako aj poskytovaním rád, ako tieto činy vykonať”, dopĺňa tlačová agentúra AFP.
Intenzívne cezhraničné boje medzi Izraelom a Palestínčanmi vypukli v nedeľu po operácii izraelských špeciálnych síl v pásme Gazy. Palestínski militanti odpovedali vypálením rakiet a mínometných granátov na územie židovského štátu.
 
Príspevok Izrael zbombardoval v pásme Gazy budovu televíznej stanice al-Aksá zobrazený najskôr Hlavné správy.