Jeruzalem 22. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mahmoud Illean)

Izrael v sobotu oznámil, že začína s obmedzovaním dodávok elektrickej energie do palestínskych oblastí na západnom brehu Jordánu z dôvodu finančného sporu. Informovala o tom agentúra AP

Ilustračné foto

Spoločnosť Israel Electric Corporation (IEC) sa podľa svojich vyjadrení k takémuto kroku odhodlala, pretože hlavný palestínsky distribútor elektrickej energie spoločnosť Jerusalem District Electricity Corporation (JDECO) má voči IEC nezaplatené pohľadávky vo výške približne 440 miliónov eur.

Dodávka elektrickej energie má byť podľa palestínskeho distribútora v najbližších týždňoch v niekoľkých mestách prerušená na dve hodiny denne. Spoločnosť obvinila Izrael zo “zveličovania” v súvislosti s pohľadávkami a prerušenie dodávok elektriny označila za “politické vykorisťovanie”.

Spoločnosť Jerusalem District Electricity Company (JDECO) dodáva elektrickú energiu do oblastí na západnom brehu Jordánu vrátane východného Jeruzalema, Betlehema, Ramalláhu a Jericha. Spoločnosť však viac ako 90 percent elektrickej energie získava od IEC, uvádza spravodajská stránka al-Monitor.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj