Al-Bíra/Tel Aviv 15. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Mahmoud Illean)
 
Izraelské bezpečnostné sily zadržali v nedeľu na Západnom brehu jedného z lídrov palestínskeho hnutia Hamas. Informovala o tom agentúra Anadolu s odvolaním sa na miestnych obyvateľov. Izrael zadržanie bezprostredne nepotvrdil

Izraelskí pohraniční policajti stoja pred mešitou al-Aksá v Starom Jeruzaleme

Izraelskí vojaci vtrhli do domu Džamála Tavíla v meste al-Bíra, ktorého bol v roku 2006 starostom, a vzali ho do väzby, uviedla Anadolu.
Poznamenala, že izraelské sily na okupovanom Západnom brehu takmer každú noc vykonávajú razie, ktoré sa údajne zameriavajú na “hľadaných” Palestínčanov.
Z januárovej správy palestínskych skupín za práva väzňov vyplýva, že v izraelských väzniciach bolo začiatkom roka približne 6500 Palestínčanov.
 
Izrael bude aj naďalej podnikať akcie voči iránskej prítomnosti v Sýrii
Izraelský minister verejnej bezpečnosti Gilad Erdan v nedeľu vyhlásil, že jeho krajina bude aj naďalej podnikať akcie voči iránskej prítomnosti v Sýrii.
“Sme odhodlaní a budeme aj naďalej konať proti iránskemu zriaďovaniu základní (v Sýrii),” uviedol pre izraelský vojenský rozhlas Erdan, člen bezpečnostného kabinetu.
Jeho vyhlásenie prišlo v čase, keď Rusko podľa vlastných vyjadrení zvažuje dodanie modernizovaného systému protivzdušnej obrany S-300 do Sýrie. Raketový systém by mohol obmedziť spôsobilosť Izraela bombardovať ciele v Sýrii, uvádza agentúra DPA.
Izrael si pravidelne vyberá za cieľ vojenské lokality v Sýrii s tým, že chce zabrániť Iránu a proiránskej skupine Hizballáh, aby využívali Sýriu ako základňu na ohrozovanie židovského štátu.
 
Príspevok Izrael údajne zadržal jedného z lídrov Hamasu zobrazený najskôr Hlavné správy.