Jeruzalem 31. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Khalil Hamra)
 
Izraelské úrady v nedeľu znova otvorili dva hraničné priechody s pásmom Gazy, ktoré boli uzavreté takmer týždeň po raketovom útoku z tejto palestínskej pobrežnej enklávy. Môže ísť o známku toho, že na rozhovoroch o prímerí dochádza k pokroku. Informovali o tom agentúry AP a AFP

Na snímke hraničný priechod Kerem Šalom

Predstavitelia Izraela a palestínskeho radikálneho hnutia Hamas, ktoré v pásme Gazy vládne, potvrdili opätovné otvorenie priechodu Erez pre cestujúcich a priechodu Kerem Šalom určeného pre tovar.
Oba priechody otvorili po prvý raz od uplynulého pondelka, keď raketa odpálená palestínskymi militantmi zasiahla dom neďaleko Tel Avivu, kde utrpelo zranenia sedem ľudí. Egyptskí sprostredkovatelia sa odvtedy snažia dosiahnuť dohodu o prímerí s cieľom ukončiť šesťdňové nepriateľské akcie.
V noci na nedeľu palestínski militanti odpálili z Gazy ďalšie rakety na Izrael, ktorého armáda reagovala streľbou z tankov. Pri zrážkach sprevádzajúcich sobotňajšie masové palestínske protesty na hranici Izraela a pásma Gazy predtým zahynuli štyria Palestínčania.
 
Príspevok Izrael po týždni znova otvoril hraničné priechody s pásmom Gazy zobrazený najskôr Hlavné správy.