Jeruzalem 31. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Rourke)
 
Zástupca Izraela, ktorý sa zúčastnil na spomienkovom obrade na počesť 11 obetí streľby v americkom meste Pittsburgh, bránil amerického prezidenta Donalda Trumpa s tým, že spájať hlavu štátu s touto tragédiou je “nespravodlivé a nesprávne”. Informovala o tom v stredu agentúra AP

Na snímke izraelský minister pre záležitosti diaspór Naftali Bennett

Izraelský minister pre záležitosti diaspór Naftali Bennett vyzdvihol vo štvrtok podporu, ktorú prejavuje Trump Izraelu a taktiež prezidentovo odsudzovanie antisemitizmu.
Trump s manželkou navštívili v utorok synagógu v meste Pittsburgh v štáte Pennsylvánia, kde v sobotu zahynulo pri útoku strelnou zbraňou 11 ľudí, a uctili si obete. V blízkosti Synagógy stromu života protestovalo proti Trumpovej návšteve približne 1000 ľudí. Okrem synagógy Trump navštívil aj nemocnicu, v ktorej sa zotavujú zranení policajti.
Na prezidentovu hlavu sa vzniesla kritika, že ním nastolená nenávistná atmosféra v spoločnosti prispela ku ovzdušiu násilia. Lídri jedného z miestnych liberálnych židovských zoskupení adresovali prezidentovi otvorený list, v ktorom mu odkázali, že nie je vítaný, pokým neodsúdi belošský nacionalizmus. Rodinní príslušníci jednej obete sa s ním omietli stretnúť.
Obranné slová na Trumpovu adresu vyjadrili aj vyslanci Izraela v OSN a USA.
 
Príspevok Izrael bránil Donalda Trumpa po kritike v súvislosti so streľbou v synagóge zobrazený najskôr Hlavné správy.