Soul 23. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ahn Young-joon, Pool
 
Dcéra amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka pricestovala v piatok do Južnej Kórey, kde bude viesť delegáciu USA na nedeľňajšom záverečnom ceremoniáli zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová (vľavo), poradkyňa a dcéra amerického prezidenta Ivanka Trumpová počas príchodu na medzináropdné letisko v juhokórejskom meste Inčchon 23. februára 2018

Po prílete na medzinárodné letisko Inčchon pri Soule Ivanka Trumpová podľa agentúry Jonhap povedala, že jej návšteva má potvrdiť “silné a pretrvávajúce” spojenectvo USA s ľudom Južnej Kórey.
Zábery z jej príletu a slávnostného uvítania vysielala v priamom prenose juhokórejská televízia. Soul podľa agentúry AP dúfa, že Ivanka Trumpová počas svojho pobytu v krajine prednesie posolstvo od amerického prezidenta. Neočakáva sa však, že by sa stretla s predstaviteľmi KĽDR alebo s utečencami zo Severnej Kórey.
Počas piatkového pobytu v Soule Trumpová, ktorá pôsobí v tíme poradcov svojho otca, sa stretne na obede s juhokórejským prezidentom Mun Če-inom. Následne odcestuje do Pjongčangu.
Ivanka navštívila Južnú Kóreu po prvý raz od nástupu Trumpovej administratívy v januári 2017. V krajine zostane štyri dni.
Severná Kórea vyšle na záverečný ceremoniál zimných olympijských hier jedného zo svojich najvyššie postavených predstaviteľov, generála Kim Jong-čchola. Ten sa – rovnako ako Trumpová – stretne aj s juhokórejským prezidentom.
 
Príspevok Ivanka Trumpová pricestovala do Južnej Kórey na záverečný ceremoniál ZOH zobrazený najskôr Hlavné správy.