Washington 20. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/A-Scott Applewhite)

Dcéra a momentálne aj poradkyňa amerického prezidenta Ivanka Trumpová dnes prvýkrát oficiálne zavítala na washingtonský Kapitol, kde spolu s republikánskymi zákonodarcami prebrala daňovú politiku zameranú na pracujúce rodiny. Informovala o tom agentúra AP
Na snímke Ivanka Trump a republikánsky senátor Marco Rubio

Schôdzku viedol republikánsky senátor Marco Rubio. Trumpová sa na nej okrem neho stretla aj s republikánskymi senátorkami Deb Fischerovou, Joni Ernstovou, senátorom Mikeom Leem a ďalšími republikánskymi zákonodarcami.
Trumpová po stretnutí na sociálnej sieti Twitter napísala, že práve absolvovala “produktívne stretnutie” na Kapitole, na ktorom diskutovala o témach týkajúcich sa “amerických pracujúcich rodín” vrátane starostlivosti o deti aj platenej rodičovskej dovolenky.
Senátor Rubio uviedol, že iniciovanie schôdzky podnietilo jeho skoršie stretnutie s Trumpovou, ktoré sa odohralo pred vyše mesiacom. Rubio zároveň dnešnú schôdzku označil za “prvý krok” zo strany republikánov zameraný na diskusiu o daňovej politike pre pracujúce rodiny.
Dnešná debata s Trumpovou sa podľa tohto senátora týkala návrhu na rozšírenie daňového kreditu pre deti, ale aj daňovej stratégie, ktorá by podnikateľov povzbudila k tomu, aby svojim zamestnancom ponúkali platenú rodičovskú dovolenku. K diskutujúcim neboli prizvaní nijakí demokrati, ktorí sú pritom tradične viac naklonení politike, ktorú v tejto oblasti presadzuje Trumpová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.