Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Vyrovnaná prvá konfrontácia s OGC Nice Côte d’Azur Handball dáva hádzanárkam Iuventy Michalovce určité nádeje aj pred nedeľňajšou odvetou 2. kola kvalifikácie Pohára EHF žien 2019/2020, ktorá je v Hale športov Charlesa Ehrmanna na programe v nedeľu 20. októbra od 17.00 h (rozhodujú Lindenbaum a Laron z Izraela)

Ilustračné foto

Hráčky úradujúceho slovenského šampióna to však budú mať náročné, keďže francúzsky favorit bude mať tentoraz výhodu domácej palubovky a navyše aj dvojgólový náskok z minulotýždňového víťazného prvého duelu na Zemplíne (23:21). Napriek tomu neskladajú zbrane. “Dvojgólové manko nie je veľké. V druhom zápase však musíme robiť menej chýb a zlepšiť zakončenie, pretože sme nepremenili veľa šancí,” skonštatovala pre Korzár brankárka Iuventy Iryna Jablonská-Bobaľová.

So spoluhráčkami sa na víkendovú odvetu nenaladili ideálne, keď v stredajšom predohrávanom šlágri 7. kola MOL ligy žien si v závere nechali ujsť víťazstvo a s DHC Slavia Praha len remizovali 26:26 (13:14).

V lepšom rozpoložení môžu ísť do nedeľňajšieho súboja hádzanárky Nice, ktoré zdolali v najvyššej francúzskej súťaži Dijon 34:26 (17:13) a v tabuľke sa posunuli na 5. priečku. Slovenská spojka úradujúceho vicemajstra krajiny galského kohúta Martina Školková proti svojmu niekdajšiemu klubu do hry nezasiahla, hoci figurovala na zápasovej súpiske.

Rodáčka z Partizánskeho vyjadrila spokojnosť s víťazstvom v Michalovciach v prvom stretnutí 2. kola kvalifikácie Pohára EHF, ale nie s výkonom. “Myslím si, že my sme nepredviedli v tomto stretnutí našu najlepšiu hádzanú. Najväčšie rezervy sme mali v útoku, Iuventa sa na nás výborne pripravila. Verím, že u nás doma to bude úplne iný zápas, aj keď viem, že Michalovčanky nám to ľahko nedarujú,” uviedla pre agentúru SITA Martina Školková.

Iuventa bola aj vlani v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF, ďalej ju nepustil dánsky Nyköbing Falster Haandbold (26:29, 22:29)

Pohár EHF v hádzanej žien 2019/2020 – 2. kvalifikačné kolo – odveta:

nedeľa 20. 10.: 17.00 h OGC Nice Côte d’Azur Handball (Fr.) – Iuventa Michalovce (SR), rozhodujú: Matan Lindenbaum a Dor Laron z Izraela, prvý zápas 23:21

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj