Jakarta 26. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Binsar Bakkara)

Terčom útoku boli príslušníci polície
Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k bombovému útoku v blízkosti autobusovej stanice v indonézskej metropole Jakarta, ktorý si v stredu vyžiadal najmenej troch mŕtvych a 12 zranených. Informovala o tom agentúra Reuters.
Ilustračné foto

K dvojici bombových výbuchov došlo na parkovisku neďaleko rušnej autobusovej stanice Kampung Melayu vo východnej časti Jakarty. Terčom útoku boli príslušníci polície, z ktorých traja prišli o život.
Išlo o najkrvavejší útok v hlavnom meste Indonézie od januára 2016. Podľa miestnej polície bol dielom dvoch samovražedných atentátnikov, ktorí obaja zahynuli. Vyhlásenie IS však spomína len jedného útočníka.
“Vykonávateľom (stredajšieho) útoku na zhromaždenie indonézskej polície v Jakarte bol bojovník Islamského štátu,” napísala propagandistická agentúra Amák napojená na IS.
Terčom útoku sa stali policajti, zaisťujúci bezpečnosť sprievodu pri príležitosti moslimského pôstneho mesiaca ramadán, ktorý sa začína už túto sobotu. Medzi zranenými je aj minimálne päť civilistov. Indonézsky prezident Joko Widodo nariadil polícií, aby vynaložila všetko úsilie na dolapenie osôb zodpovedných za prípravu útoku.
Dňa 14. januára 2016 došlo v Jakarte k sérii teroristických akcií, pri ktorých zahynuli štyria útočníci a štyria civilisti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.