Londýn 3. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Aaron Favila)

Britský imám odhalil, ako z posadnutej ženy vyháňa zlých duchov, zbavuje ju od drogových problémov a lieči bolesť počas menštruačných dní. Za toto všetko si účtuje 60 libier. Daily Mail priniesol reportáž o britskom imámovi menom Ayoub Tayeb z mesta Sheffield, ktorý dovolil kamerám vstúpiť do jeho mešity, aby odhalil ako prebieha islamský exorcizmus.
A Filipino Muslim woman enters a mosque to pray during the first day of the holy fasting month of Ramadan in suburban Paranaque, south of Manila, Philippines on Monday, Aug. 1, 2011. During Ramadan, the holiest month in Islamic calendar, Muslims refrain from eating, drinking, smoking and sex from dawn to dusk. (AP Photo/Aaron Favila)

Imám tvrdí, že za rok vykoná aj tisíc takýchto exorcizmov, v ktorých hľadá zlých duchov. Poniektorí posadnutí zas veria, že sa v nich ukryl „Jinn“. Za tento úkon si imám účtuje 60 libier.
Video, ktoré zverejnil Daily Mail, ukazuje mladú moslimskú ženu zahalenú v burke, ktorá verí, že ju vďaka čiernej mágií posadli zlí duchovia. Podľa imáma, sa táto žena stala obeťou duchov, ktorí tvrdia, že sa do nej zamilovali a že práve oni jej spôsobujú zdravotné problémy ako zvracanie, nespavosť, bolesti v maternici, hlavy a chrbta a slabú pamäť, o ktorých hovorí, že ich doktori vyliečiť nedokážu.
„Liečim nevysvetliteľné choroby, ktoré doktori nedokážu vysvetliť alebo vyliečiť ako napríklad problémy počas menštruačných dní, neúmerné správanie ako gambling, drogy alebo alkohol,“ povedal imám Ayoub Tayeb pre Daily Mail, ktorý sa tieto znalosti naučil sledovaním iných vyháňačov a z kníh.
„Urobím zoznam bežných symptómov spôsobené Jinnom alebo mágiou a potom, pomocou Alahovou, môžeme diagnostikovať problémy.“
„Rád pomáham ľuďom, je to moja vášeň a rád takýmto spôsobom slúžim bohu. Na uzdravenie rád používam korán a keď vidím silu koránu, to mi dáva uspokojenie.“
„Niekedy sa cítim unavený a vyčerpaný a z neustáleho citovania veršov mávam suché hrdlo. Ale jediného, koho sa bojím, je boh a boh je mocnejší ako Jinn, ktorého stvoril a verím, že boh ma chráni. Jinn rád vyvoláva v ľuďoch strach, ale na mňa nemôže zaútočiť, pretože sa ho nebojím a boh je na mojej strane.“
Branislav Zaujec