IS sa prihlásil k útoku v Dagestane

Moskva 29. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/NewsTeam, Abdula Magomedov)

Džihádistická skupina Islamský štát (IS) sa dnes prihlásila k zodpovednosti za útok v ruskom Dagestane, pri ktorom zahynul jeden policajt a ďalší utrpel zranenia. Informovala o tom agentúra AP.
Ilustračné foto

Ruské úrady v pondelok oznámili, že dvaja muži vyzbrojení nožmi napadli troch policajtov v meste Kaspijsk na pobreží Kaspického mora. Jedného muža zákona zabili a ďalšieho zranili pred tým, ako tretí policajt útočníkov zastrelil.
Vyhlásenie, ktoré dnes zverejnila propagandistická agentúra IS nazvaná Amák, označila útočníkov v Kaspijsku za “vojakov Islamského štátu”. Policajný hovorca v Kaspijsku uviedol, že na mieste útoku našli vlajku so symbolmi IS.
Útočníci v tínedžerskom veku podľa neho pracovali v miestnom závode a jeden z nich bol známy polícii pre svoje radikálne názory. Dagestan je prevažne moslimský región ležiaci medzi Čečenskom a Kaspickým morom.
Táto severokaukazská republika je už dlho semeniskom islamským militantov, ktorí často útočia na policajtov i štátnych predstaviteľov. Niektorí prisahali vernosť IS a stovky tamojších obyvateľov sa pridali k tejto skupine v Sýrii a Iraku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.