Tampa 11. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mike Stocker)

Irma sa dnes oslabila na hurikán prvej kategórie a vyčíňa v oblasti zátoky Tampa Bay v americkom štáte Florida. Doteraz v tomto štáte vyvracala stromy, zatopila a zničila domy i lode, prevrátila masívne žeriavy a milióny ľudí ostali bez elektriny
Ilustračné foto

V súčasnosti hurikán sprevádza vietor s rýchlosťou 135 kilometrov za hodinu a očakáva sa jeho ďalšie oslabovanie. Stred hurikánu bol dnes skoro ráno miestneho času približne 40 kilometrov severovýchodne od Tampy a pohyboval sa na severozápad rýchlosťou 24 kilometrov za hodinu.
Napriek oslabeniu zostáva Irma stále extrémne nebezpečným hurikánom a podľa meteorológov by mala v priebehu dnešného dňa smerovať viac do vnútrozemia a zasiahnuť štáty Georgia, Alabama a Tennessee.
Viac ako 3,3 milióna domácností a podnikov sa ocitlo na Floride bez elektriny a viac ako 160.000 ľudí čaká v záchytných centrách.
Podľa agentúry AP zatiaľ neboli na Floride zaznamenané žiadne straty na životoch. Niektoré internetové zdroje, ako aj televízia BBC, však informovali o troch obetiach v štáte Florida.
Medzinárodné letisko v Miami vyhlásilo, že bude dnes pre hurikán uzavreté a v utorok spustí iba obmedzený počet letov. Ostatné letiská na Floride ostatnú uzavreté, kým Irma definitívne nepominie.
Americký prezident Donald Trump v súvislosti s vyčíňaním prírodného živlu vyhlásil v štáte Florida stav prírodnej katastrofy.
Silný hurikán Irma sa v uplynulých dňoch prehnal cez viaceré karibské ostrovy, kde napáchal rozsiahle škody a najmenej 24 ľudí prišlo o život. Pred príchodom hurikánu do amerického štátu Florida vyhlásili na jeho území masovú evakuáciu, ktorá sa mala týkať až 6,3 milióna obyvateľov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.