Miami 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Brett Coomer/Houston Chronicle via AP)

Irma a Harvey Schluterovci z amerického štátu Washington nemohli tušiť, že po 75 rokoch ich manželstva ohrozia USA v krátkom čase dva mimoriadne pustošivé hurikány s ich krstnými menami.
Na leteckej snímke pohľad na zaplavené domy po vyčíňaní hurikánu v Houstone, v americkom štáte Texas

Denník New York Times informoval, že v súčasnosti 104-ročný Harvey si zobral o 12 rokov mladšiu Irmu ešte za druhej svetovej vojny v roku 1942. Odvtedy sa objavilo niekoľko búrok s menom Harvey, ale nikdy po ňom nenasledovala Irma.
A je to pravdepodobne posledný raz, keď Harvey s Irmou vyčíňali v Atlantiku. Svetová meteorologická organizácia (WMO) obmieňa mužské a ženské mená atlantických búrok v abecednom poradí. Ale keďže tieto dva hurikány narobili takú spúšť, je takmer isté, že ich mená už nepoužijú, uvádza agentúra AP.
Hurikán Harvey zasiahol Texas na konci augusta a bol najsilnejším hurikánom v tomto štáte za posledných 50 rokov. Najmenej 70 ľudí prišlo o život, pričom viac než milión ďalších muselo opustiť svoje domovy. Irma, ktorá si doteraz vyžiadala najmenej 20 mŕtvych, v uplynulých dňoch zdevastovala viacero karibských ostrovov a mieri na Floridu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.