Washington 16. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Bebeto Matthews)

Teheránu nebude dovolené mať jadrové zbrane, vyhlásila stála predstaviteľka USA pri OSN Nikki Haleyová, keď odpovedala na vyhlásenie iránskeho prezidenta Hasana Rúháního o možnom vystúpení jeho krajiny z dohody o jadrovom programe.
Na snímke veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haleyová

“Nemožno Iránu dovoliť, aby využíval jadrovej dohody a zajal svet ako rukojemníkov. Za žiadnych okolností nemožno dovoliť Iránu mať jadrové zbrane,” hovorí sa vo vyhlásení Haleyová.
Zástupkyňa USA tiež zdôraznila, že je nutné “aj naďalej žiadať od Iránu niesť zodpovednosť za štarty rakiet, za podporu terorizmu, za pohŕdanie ľudskými právami a za porušenie rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN”.
Ako oznámili v misii USA pri OSN, budúci týždeň navštívi Haleyová hlavné sídlo MAAE vo Viedni, aby prerokovala s vedením tejto medzinárodnej agentúry “rozsah jadrovej činnosti Iránu”.
Iránsky prezident Hasan Rúhání vyhlásil, že jeho krajina môže vystúpiť z dohody o jadrovom programe v priebehu niekoľkých hodín, ak budú USA aj naďalej rozširovať sankcie, oznámila v pondelok agentúra France Presse.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.