Teherán 18. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Office of the Iranian Supreme Leader via AP)

Podľa najvyššieho iránskeho vodcu je zbytočné reagovať na Trumpove nezmysly
Najvyšší iránsky vodca Alí Chameneí slovne zaútočil na amerického prezidenta Donalda Trumpa po tom, ako ten koncom minulého týždňa spochybnil platnú jadrovú dohodu medzi Teheránom a svetovými veľmocami. Informovala o tom dnes agentúra DPA.
Na snímke iránsky najvyšší vodca Alí Chameneí

“Je zbytočné reagovať na nezmysly, ktoré povedal tento vulgárny americký prezident,” citovala iránskeho vodcu tlačová agentúra ISNA. Podľa ajatolláha Chameneího Trumpove slová odrážajú hlúposť a rozladenie nad tým, že politika USA zlyhala v Sýrii, Iraku či v Libanone.
Chameneí dodal, že Irán od platnej jadrovej dohody neodstúpi, pokiaľ ju budú dodržiavať aj ostatní medzinárodní partneri. Teherán dohodu uzavrel so šiestimi svetovými mocnosťami v roku 2015.
Americký prezident minulý týždeň odmietol odobriť dohodu s Iránom, pretože podľa jeho slov “nezodpovedá národnobezpečnostným záujmom Spojených štátov”, a vyzval Kongres, aby sprísnil svoj postoj k tejto medzinárodnej zmluve. Kongres má k dispozícii dva mesiace na to, aby rozhodol o ďalšom postoji USA v tejto otázke.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.