Teherán 15. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Iranian Presidency Office via AP)

Iránsky prezident Hasan Rúhání dnes priamo pohrozil tvrdením, že jeho krajina je schopná do niekoľkých hodín obnoviť svoj jadrový program
Iránsky prezident Hasan Rúhání

Prezident uviedol, že Teherán môže k tomuto kroku pristúpiť “do hodiny alebo do dňa”, ak bude Washington pokračovať v “hrozbách a sankciách” voči Iránu, informovala agentúra AP.
Rúhání ďalej povedal, že ak sa iránsky jadrový program obnoví, rýchlo sa dostane na oveľa pokročilejšiu úroveň, než na akej bol v roku 2015, keď Irán podpísal so svetovými veľmocami jadrovú dohodu.
Na základe tohto prelomového dokumentu Irán obmedzil mieru obohacovania uránu výmenou za stiahnutie medzinárodných sankcií.
Rúháního vyjadrenie pred zákonodarcami však neponúklo dôkaz o schopnostiach Iránu, bolo skôr zamerané na zvýšenie tlaku na vládu amerického prezidenta Donalda Trumpa, analyzuje AP.
Rúhání však dodal, že Irán hodlá zostať pri svojich záväzkoch vyplývajúcich z jadrovej dohody.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.