Peking 9. júna 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Sergei Karpukhin/Pool photo via AP)
 
Iránsky prezident Hasan Rúhání sa v sobotu pochvalne vyjadril o iránsko-ruských vzťahoch, ako aj o spolupráci oboch krajín v Sýrii, napísala agentúra AP

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a iránsky prezident Hasan Rúhání

Pred stretnutím s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ktoré sa koná v rámci summitu Šanghajskej organizácie spolupráce (ŠOS) v čínskom meste Čching-Tao, Rúhání tiež povedal, že hodlá so šéfom Kremľa prediskutovať situáciu okolo jadrovej dohody z roku 2015 po tom, čo od nej Spojené štáty ako jeden z jej siedmich signatárov odstúpili.
Odstúpenie USA od jadrovej dohody “si vyžaduje vážnu diskusiu” medzi Iránom a Ruskom, povedal Rúhání pred sobotňajším stretnutím s ruským prezidentom, pričom vyzdvihol vysokú kvalitu vzťahov medzi oboma krajinami.
Iránsky prezident sa tiež pochvalne vyjadril o rusko-iránskej spolupráci v Sýrii a úlohu oboch krajín v oblasti Blízkeho východu označil za “pomerne významnú”.
Rusko a Irán podporujú, vo viac ako sedem rokov trvajúcej vojne rôznych zo západu financovaných teroristických skupín proti Bašárovi Asadovi, prezidenta Sýrie, ktorému významnou mierou pomohli zvrátiť priebeh konfliktu vo svoj prospech.
 
Príspevok Iránsky prezident Rúhání chce s Putinom diskutovať aj o jadrovej dohode zobrazený najskôr Hlavné správy.