Teherán 15. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Mehdi Dehghan/Islamic Republic of Iran Broadcasting/AP)

Konzervatívny teheránsky starosta Mohammad Báker Kálíbáf, ktorý kandidoval v iránskych prezidentských voľbách, dnes odstúpil v prospech kandidáta tvrdého krídla, konzervatívneho duchovného Ebráhíma Raísího.
Na snímke iránski prezidentskí kandidáti, sprava bývalý minister kultúry Mostafá Mirsálim, konzervatívny duchovný Ebráhím Raísí, prvý viceprezident Eshák Džahángírí, teheránsky starosta Mohammad Báker Kálíbáf, súčasný umiernený prezident Hasan Rúhání a exminister telesnej výchovy Mostafá Hášemí počas debaty

Uviedla agentúra AP. Podľa iránskej štátnej televízie je Raísí favoritom najvyššieho duchovného vodcu ajatolláha Alího Chameneího.
Voľby sa vo veľkej miere považujú aj za akési referendum o jadrovej dohode so svetovými mocnosťami, ktorú vyrokovala administratíva súčasnej hlavy štátu Hasana Rúháního. Podľa tejto dohody Irán obmedzil obohacovanie uránu výmenou za zrušenie niektorých ekonomických sankcií.
Prezidentské voľby v Iráne sa budú konať 19. mája. O podporu voličov sa uchádza päť kandidátov, okrem Rúháního aj konzervatívny duchovný Ebráhím Raísí, prvý viceprezident Eshák Džahángírí, bývalý minister kultúry Mostafá Mír Salím a exminister telesnej výchovy Mostafá Hášemí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.