Teherán 19. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR- Michal Svítok)
 
Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zarif vtipne zareagoval na americké obvinenia, ktoré sa týkajú toho, že Teherán zasahuje do záležitostí Blízkeho a Stredného východu. Zarif pritom poukázal na umiestnenie amerických základní na iránskych hraniciach

Na snímke minister zahraničných vecí Iránskej islamskej republiky Mohammad Džavád Zarífa

Administratíva terajšieho amerického prezidenta Donalda Trumpa realizuje tvrdú politiku voči Iránu. USA odstúpili od jadrovej dohody s Iránom, a to nehľadiac na to, že európski účastníci tejto dohody, rovnako ako Rusko a Čína, boli proti tomuto kroku a zostali členmi zmluvy.
USA tvrdia, že sa Irán mieša do záležitostí regiónu. Ale spýtal sa niekto, čí je vlastne tento región? Pozrite sa na mapu. Americkí vojaci prešli desiatky tisíc kilometrov, aby obkľúčili všetky naše hranice svojimi základňami. Dokonca existuje vtip o tom, že boli iránske hranice umiestnené uprostred amerických základní,vyhlásil iránsky minister počas svojho vystúpenia na Mníchovskej konferencii pre bezpečnosť.
USA pravidelne zavádzajú sankcie proti iránskym politikom a spoločnostiam.
Washington oficiálne vyhlasuje, že nemieni usilovať o zmenu režimu v Iráne, ale počíta s tým, že sa iránska vláda a národ rozhodnú správne. Navyše USA v roku 2018 podporili protestujúcich v Iráne.
 
Príspevok “Iránske hranice boli umiestnené uprostred amerických základní”: Iránsky minister zahraničných vecí vtipkoval o obvinení USA zobrazený najskôr Hlavné správy.