Teherán 22. júna 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR-/Ronald Zak)
 
Poradca vrchného veliteľa Zboru strážcov islamskej revolúcie Hamíd Reza Mohadam Far vyhlásil v interview pre RT, že Teherán zverejní dôkazy priamej podpory teroristov Islamského štátu zo strany USA

Ilustračné foto

“Tieto dokumenty budú zverejnené. Avšak musím povedať, že nejde o dokumenty v podobe písomných textov alebo nejakých zmlúv, ktoré sa dajú uverejniť v písomnej podobe, dané svedectvo sa týkajú aspektov toho, čo sa dialo na bojisku.
Znameraná to, že poukazujú na miesta, kde poskytovali (USA) pomoc IS. Zbrane, munícia, logistická a lekárska pomoc (zo strany USA v prospech IS) – máme na to dôkazy, vyhlásil Far.
Poznamenal tiež, ža za založením IS stojí samotné USA.
“Navyše má oveľa väčší význam fakt, že samotné založenie IS je ich (USA) dielom. Tento fakt nedokážu utajiť. Ale ani dnes, keď vyhlasujú, že “urobili sme chybu, keď sme založili túto organizáciu, a chceme ju dnes zničiť,” tiež klamú, čo potvrdzujú mnohé dokumenty, “dodal.
Zástupca náčelníka štábu Iránskych ozbrojených síl Mostafa Izadi skôr oznámil, že generál má dôkazy o tom, že Washington priamo podporuje teroristickú front Islamský štát.
 
Príspevok Irán zverejní dôkazy americkej podpory Islamskému štátu zobrazený najskôr Hlavné správy.