Teherán 28. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Irán šokovali fotografie, ktoré zachytávajú ľudí bez domova, ako spia v hroboch na predmestí metropoly Teherán

Sériu fotografií nafotil miestny fotograf na voľnej nohe Saíd Gholámhosejní v meste Šahríár približne 20 kilometrov západne od hlavného mesta.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Šokujúce snímky dnes komentoval aj iránsky prezident Hasan Rúhání: “Počuli sme, že niektorí chudobní ľudia a ľudia bez domova spia na kartónoch alebo pod mostmi, ale nepočuli sme, že spia v hroboch!”

Rúhání zdôraznil, že vláda nemôže pripustiť, aby bezdomovci žili v takýchto podmienkach.

Iránske hospodárstvo sa stále nachádza v komplikovanej situácii aj napriek tomu, že Teherán nedávno so svetovými veľmocami uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe, na základe ktorej došlo k stiahnutiu ekonomického embarga na islamskú republiku.

Agentúra AP upozornila, že v Iráne sa v máji uskutočnia prezidentské voľby a predpokladá sa, že Rúhání bude kandidovať na druhé funkčné obdobie v úrade.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.