Irán si nenechá od Američanov diktovať

Teherán 4. februára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- (Iranian Presidency Office via AP)

Čínsky portál globaltimes sa venuje iránskemu raketovému programu a zvyšovaniu potenciálu iránskych ozbrojených síl. Podľa slov náčelníka štábu iránskych ozbrojených síl, generálmajora Hosseina Baqueriho, “budú iránske ozbrojené sily pokračovať zo zvyšovaní svojich vojenských kapacít a odstrašujúcej sily, vrátane raketového programu”
Iránsky prezident Hasan Rúhání

Pre iránsku tlačovú agentúru Tasnim potom generálmajor Hossein Baqueri uviedol, že iránske ozbrojené sily nepripustia žiadne zásahy do iránskeho obranného a raketového potenciálu. Generálmajor Hossein Baqueri zdôraznil, že Irán sa stáva dôležitým štátom na medzinárodnej scéne a spolieha sa na svoje vnútorné kapacity. Iránske ozbrojené sily sú pripravené brániť krajinu pred všetkými nepriateľmi.

Iránski vrcholní predstavitelia zdôraznili, že nebudú rokovať o svojom raketovom programe pod tlakom USA. Iránci popreli, že by v minulosti  súhlasili s americkými predstavami. “Irán nedovolí nikomu zasahovať do svojich vnútorných záležitostí ani do obrannej politiky, vrátane rozvoja raketového programu,” povedal doslovne hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí Bahram Quasemi.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.