Naí Dillí 26. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Press TV)

Irán v piatok prepustil deväť z 12 indických členov posádky tankera MT Riah plávajúceho pod panamskou vlajkou, ktorý iránske úrady zadržali 14. júla. Informovala o tom agentúra AFP

Táto nedatovaná fotografia ukazuje ropný tanker MT Riah pod vlajkou Panamy obklopený plavidlami Iránskej revolučnej gardy

Iránske úrady posádku tankera obvinil z pašovania ropy. Tanker bol iránskymi revolučnými gardami zadržaný v Hormuzskom prielive v čase stupňujúceho sa napätia medzi iránskou vládou Britániou a spojenými štátmi okolo prepravy v strategicky významnom prielive spájajúcom Perzský a Ománsky záliv.

Po prepustení deviatich Indov tak v iránskom zajatí ešte zostávajú traja členovia posádky MT Riahu a 18 indických námorníkov z tankera Stena Impero plávajúceho pod britskou vlajkou, ktorý, príslušníci iránskych ozbrojených síl zadržali minulý piatok.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj