Teherán 20. júla 2017 (HSP/rusvesna/Foto:rusvesna)

Podľa informácii portálu rusvesna  iránski vojenskí predstavitelia otvorene požadujú Američanov, aby sa stiahli z blízkosti ich územia. Hlavný veliteľ Zboru Stráži Islamskej revolúcie, generálmajor Mohammed Ali Dzaffari požaduje, aby sa okamžite Američania stiahli do vzdialenosti 1000 km od iránskeho územia

Generálmajor Mohammed Ali Dzaffari

Irán sa evidentne neobáva amerického vojenského potenciálu a čoraz odvážnejšie sa presadzuje v oblasti celého Blízkeho východu, čo vyvoláva vážne znepokojenie nielen vo Washingtone, ale aj v Izraeli.

Teherán okomentoval aj nové americké sankcie voči Iránu, namierené proti 18 právnym a fyzickým osobám. Tieto sankcie sú americkou odpoveďou na ďalší rozvoj iránskeho raketového programu a takisto iránskeho jadrového programu. Irán považuje americké aktivity za zbytočné a kontraproduktívne.

Iránska armáda patrí k najbojaschopnejším armádam Blízkeho východu a v oblasti Perzského zálivu. Iránski dobrovoľníci úspešne bojujú v Sýrii a Irán už niekoľko desaťročí podporuje libanonské hnutie Hizballáh, ktoré patrí k nezmieriteľným nepriateľom Izraela.